O mne


KTO SOM?

Som cieľavedomý, pozitívne mysliaci človek, ale som predovšetkým detailista. Robím všetko pre dokonalé odvedenie svojej práce, ktorou chcem naplniť svoje očakávania a zároveň predčiť očakávania ľudí, s ktorými pracujem. Vždy sa snažím o čo najuvoľnenejšiu atmosféru pri fotení, pretože práve vtedy vznikajú najlepšie zábery a skvelé spoločné historky. Snáď mi to potvrdia aj ľudia, s ktorými som už mal tú možnosť spolupracovať. Mám veľmi rád prírodu a tá sa stala prostredím, v ktorom fotím najradšej. Z môjho pohľadu nie je nič krajšie, ako prepojenie fotenia úžasných ľudí v krásnej (najmä) slovenskej prírode.

sqqqq

 

 

PREČO SOM ZAČAL FOTOGRAFOVAŤ?

Už počas vysokej školy ma veľmi bavilo sledovať práce rôznych fotografov. Nikdy predtým som si nemyslel, že niekedy vôbec začnem fotografovať. Až raz som si povedal, že chcem oživiť a prezentovať aj svoje nápady, o ktorých som dovtedy iba premýšľal… Kúpil som si svoju prvú zrkadlovku a začal s fotením všetkého čo prišlo, neprišlo, odchádzalo, prichádzalo, stálo aj sedelo. S odstupom času a vďaka neustálemu vzdelávaniu, sledovaniu práce najlepších fotografov a nekonečným skúšaním som začal svoje objekty pomaly selektovať. Nakoniec som sa zameral predovšetkým na fotografovanie ľudí. Študoval som učiteľstvo a práca s ľuďmi ma vždy napĺňala, a teda to bol v podstate môj prirodzený vývoj. Aspoň tak sa na to s odstupom času pozerám.

 

 

treerdd

 

 

MOJA PRVÁ ”PROFESIONÁLNA” SKÚSENOSŤ…

Bola ňou svadba, pre mňa krst ohňom.  Tento významný a jedinečný deň mi zverili, dnes už môžem povedať, že priatelia, ktorí si svoje “áno” povedali, v krásnom prostredí Bašty Pajštún na Záhorí. Vtedy som bol ešte amatér, ktorý mal fotografovať tak významnú udalosť. Ich dôvera, ktorú do mňa vložili iba na základe mojej vtedajšej práce ma naozaj motivovala urobiť maximum pre ich spokojnosť. Aj vďaka nim som tam, kde som teraz a aj im patrí moja vďaka. Od vtedy, teda roku 2014, sa venujem fotografovaniu svadieb. Našťastie sa táto úžasná najskôr záľuba stala mojou prácou. Je to naozaj skvelý pocit robiť prácu, ktorú naozaj milujem, ktorá ma napĺňa a aj živí.

 

 

ČO VŠETKO FOTOGRAFUJEM…

Celoročnou prácou sú pre mňa svadby, ktorým venujem maximum svojho pracovného času. Mojou najväčšou výzvou je, aby mnou fotené páry boli maximálne spokojné s výsledkom odvedenej práce. Každému momentu svadobného dňa prikladám rovnakú dôležitosť. Svadba sa v mojom ponímaní nedelí na viac dôležité a menej dôležité momenty. Od ranných príprav s nevestou doma, či už sedíme pri rannej káve a koláčoch, alebo sme v kaderníckom a kozmetickom salóne, až po popolnočnú “párty”, ktorá trvá do skorých ranných hodín sú momenty, ktoré sa už viac nezopakujú. 


Nebaľte svoju fotografickú výbavu, pokiaľ ste neopustili miesto.“
 – Jeo McNally

 

Ak ste si už stihli prezrieť galériu mojej tvorby, určite ste zistili, že okrem svadieb sa venujem aj fotografovaniu stužkových slávností, párov, jednotlivcov, tehuliek, detí a rodín. Rovnako fotografujem aj študentov na triedne tablá a oznamká. 

Nebojím sa pustiť ani do niečoho iného, zaujímavého, nezvyčajného s čím by ste ma oslovili. Samozrejme po vzájomnej konzultácií a upresnení predstáv o spolupráci. Neváhajte ma osloviť ak ste spokojní s mojou doterajšou prácou. Určite môžeme nájsť spoločnú cestu k zaujímavým a jedinečným spoluprácam, ktorých výsledky budú viesť predovšetkým k vašej, ale aj mojej spokojnosti.

vgttrrr

 

 

FOTOGRAFOVANIE SO MNOU…

Dominika Dudeková: Naše fotenie, ktoré sme mali asi pred viac než rokom bolo super. Bola sranda, nehanbila som sa, cítila som sa uvoľnene 😉 Ak sa bude dať, rada zopakujem a obohatím sa znova o nejaké nové fotky 🙂

Veronika Veselá-Majtánová: Bola som s tebou maximálne spokojná čo sa týka našej spolupráce pri fotení. Si kreatívny, veselý človek, ktorý dosiahne v živote veľa,pretože zázraky sa dejú tým, ktorí na ne veria. Takže ďakujem, že som spoznala tak skvelého fotografa a to nepreháňam 🙂 Želám veľa pracovných úspechov a nech v živote stretneš veľa príjemných ľudí 😉

Gabriela Vallová: Fotil si ma len raz (oznamkove fotky), no cítila som sa príjemne aj keď počasie práve nebolo až také priaznivé 😀 No myslím si, že tvoj prístup k práci bol zodpovedný, profesionálny a zároveň si vedel navodiť dobrú atmosféru, rozosmiať človeka a podľa toho aj fotky vyzerali naozaj pekne 🙂 Takže som veľmi spokojná a rada by som tvoju prácu využila aj v budúcnosti pri nejakej príležitosti 🙂

Michaela Oravčíková: Keď si mal prísť k nám fotiť nášho Teja mala som obavy. Aký budeš a ako to bude prebiehať. Predsa fotiť 6 týždňové dieťa nie je sranda. Ako som Ťa prvý krát videla veľmi zlatý chlap. Obavy opadli a fotenie bolo skvelé . Pokecali sme, zasmiali sme sa a malý bol úžasný 🙂 Ako najlepšie fotenie aké som kedy zažila a verím, že sa zas stretneme 😉 Takže pocity… Boli super a hlavne z Teba ako z človeka.

Martina Šumcová: Takže takto 😀 Keď Ťa nebolo treba vidno, tak som ani nevedela, že tam si (až na fotkách). Keď Ťa bolo treba vidno, tak bola sranda lebo si moja krvná skupina. Tak! 😀

 

„Dobrá fotografia je o hĺbke pocitu, nie o hĺbke ostrosti.“ – Peter Adams

 

wfdfsa

 

 

 

 

Ocenenia svadobných fotografií portálom www.nevesta.sk

687945č23